ساعت رولکس

خواننده سرشناس پاپ از مشکل خود پرده برداشت

۲۶ آذر ۱۳۹۵
دسته‌بندی نشده
تاریخ انتشار:
۲۶ آذر ۱۳۹۵


خبرآنلاین: نیما مسیحا با حضور در برنامه «دورهمی» از مشکل مادرزادی که در بینایی دارد پرده برداشت و از اوضاع نامناسب موسیقی انتقاد کرد.

این خواننده پاپ شامگاه پنجشنبه ۲۵ آذر مهمان برنامه «دورهمی» بود.

مسیحا در ابتدای برنامه درباره کمرنگ شدن حضورش در عرصه موسیقی چنین توضیح داد: «حقیقت این است که این وضعیت عمدی نبوده است و اتفاقاتی رخ داد و زمینه ساز آن شد. من جزو اولین گروه خوانندگان پاپ بودم که در دهه ۷۰ کارمان را آغاز کردیم، اما با تغییر شرایط تصمیم گرفتم که در حوزه پاپ کمتر کار کنم و سراغ موسیقی کلاسیک بروم.»

این خواننده درباره برنامه آینده خود توضیح داد: «دوست دارم آثار بیشتری از خودم به جا بگذارم و برنامه هایی برای اجرای های زنده و تنظیم آلبوم دارم.»

مسیحا درباره موسیقی و خوانندگان امروزی گفت: «دل پری داریم. ما خوراک شنیداری به مخاطب میدهیم و به نظرم خوراک خوبی برای مردم فراهم نکرده ایم. خیلی از خوانندگان خارج از نت میخوانند و مردم هم استقبال میکنند و اتفاق خاصی هم نمیافتد.»

او درباره بابک بیات و خاطراتی که با او داشت گفت: «خیلی گفتن از این هنرمند سخت است. او یک دریای بسیار گسترده بود، خیلی شاگردی او برایم افتخار است و من احساس و سبک خواندم را از او آموختم.»

این هنرمند درباره ماجرای عاشق شدنش گفت: «یک نسبت دوری با همسرم داشتیم و خیلی سریع ازدواج کردیم. اول یک انگشتر خریدم و مانند فیلمها زانو زدم و پیشنهاد ازدواج دادم و قبول شد.»

این خواننده درباره خوانندگانی که در خلوتش به صدایشان گوش میدهد گفت: «حمید حامی دوست خیلی خوب من است و صدایش را دوست دارم.»

مسیحا با اشاره به اینکه خود را فردی خوشبخت میداند، گفت: «اگر اوضاع موسیقی کشورمان بهتر از این بود خیلی بیشتر احساس خوشبختی میکردم.»

او در پایان از مشکل مادرزادی که در زمینه بینایی داشت گفت: «اولین بار است که این مطلب را بیان میکنم و دلم نمیخواست که کسی برای این موضوع به من ترحم کند، من یک مشکل چشمی مادرزادی دارم که سال های زیادی است با آن درگیر هستم و نمیتوانم رانندگی کنم، از خیابان عبور کنم. مجبورم تمامی ترانه هایم را حفظ کنم چون نمی‎توانم از رو بخوانم و نمیتوانم چهره افراد را از دور تشخیص بدهم. برای همین موضوع خیلی از دوستان از من ناراحت و دلگیر میشوند که چرا به آن ها توجه نمیکنم درحالیکه نمیدانند این مشکل را دارم.»