ساعت رولکس

چطور یک رخداد مهم را به اطلاع خانواده برسانید

۱۹ خرداد ۱۳۹۷

 

آیا چیز مهمی را باید به خانواده ی خود بگویید؟ در ابتدا باید توجه آنها را جلب کنید. چه این خبر خبر شادی بخشی باشد چه خبر ناراحت کننده ای. در این مطلب به شما یاد میدهیم چطور یک رخداد مهم را به اطلاع خانواده برسانید.

 

مراحل

خانواده را دورهم جمع کنید زمانی را انتخاب کنید که همه ی خانواده بتوانند دور هم نشسته و به صحبت شما گوش دهند. سعی کنید قبل از رسیدن همه ی اعضای خانواده خبر مهم را اعلام نکنید.

 

 

مودبانه از آنها بخواهید به شما توجه کنند. از آنها بخواهید جایی که همه راحت تر هستند بنشینند. مثل آشپزخانه، اتاق نشیمن یا هر جای دیگر.

 

 

موضوع صحبت را روشن کنید با ملایمت صحبت کنید، خصوصا اگر موضوع یک موضوع غم انگیز باشد. سعی کنید با یک پیش زمینه شروع کنید. مثلا اگر کسی در خانواده شما فوت کرده است میتوانید چنین جمله ای بکار ببرید “من می دانم که همه شما خاله شاونا را دوست داشتید …”

 

 

مناسب مخاطبان خود صحبت کنید اگر بچه ای در اتاق است نباید موضوعات مربوط به بزرگسالان را مطرح کنید. ممکن است لازم باشد تا اعضای خانواده را به چند بخش تقسیم کنید تا بتوانید برای هریک از آنها درخور سن و سالشان صحبت کنید. اگر برای کودکان صحبت میکنید، مطمئن شوید که مفهوم صحبت های شما را درک میکنند.

 

 

خونسرد باشید. آرام باشید و روحیه ی مثبتی در افراد ایجاد کنید. حتی اگر چیز مهم و جدی ای را میخواهید اعلام کنید، از جو سازی و یا ایجاد استرس خودداری کنید.

 

 

برای واکنش آنها آماده باشید. اگر خبر ناراحت کننده و یا خبری بسیار جدی اعلام کردید، به آنها زمان بدهید که خبر را هضم کرده و احساساتشان را نشان دهند. این کار به آنها کمک میکنند احساس بهتری پیدا کنند. اگر شرایط مناسب است میتوانید با گفتن یک جوک جو را کنترل کنید. اگر خبر یک خبر خوشحال کننده بود، لبخند بزنید تا خانواده نیز بتواند شادی شما را درک کند.

 

 

از آنها تشکر کرده و بعدا پیگیری کنید. از اعضای خانواده به خاطر وقتی که در اختیار شما گذاشتند تشکر کنید و در صورت نیاز در روزهای آینده اثرات اطلاع رسانی خود را پیگیری کنید.

 

تمام حقوق قالب و محتوای سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و بدون اجازه از سایت پیگرد قانونی دارد
طراحی و بهینه سازی : بک لینک | علی بی زد